Šios ankštinės daržovės yra vienas iš pagrindinių Viduržemio jūros virtuvės ingredientų. Turtingos baltymais (apie 9 g baltymų 100 g avinžirnių), jos gali pakeisti mėsą, todėl daržovės yra taip mėgstamos vegetarų ir veganų. Jose taip pat yra daug vitamino B9, mineralinių druskų, jos neturi glitimo ir cholesterolio. Argi tai ne puiki daržovė?
Prieš virdama avinžirnius, juos apie 12 valandų pamirkyk vandenyje. Po to nusausink, užpilk vandeniu iš naujo ir virk apie valandą, kol jie suminkštės. Nerekomenduojame į vandenį dėti druskos, nes ši prailgina avinžirnių virimo laiką. Geriau druską ant avinžirnių užbarstyk jiems jau išvirus. Jei skubi ir neturi laiko ilgai stovėti prie puodo, išbandyk mūsų avinžirnius, ruoštus garuose: patikiname, kad šie avinžirniai pasižymi traškumu ir minkštumu, todėl puikiai tiks bet kokiam patiekalui pagardinti.
Arabų šalyse šios ankštinės daržovės yra pagrindinis tokių tradicinių patiekalų kaip humusas, falafeliai (šilti kamuoliuko formos užkandžiai) ar kuskusas ingredientas. Jie taip pat malami ir paverčiami miltais, kuriuos galima naudoti padažams gaminti ar ruošiant kavos pakaitalus. Avinžirnius taip pat deda į sriubas ir salotas. Indijoje ir Pakistane žmonės jaunus avinžirnius valgo be pagardų, kaip daržoves. Keptos jų sėklos – Rytų šalių delikatesas.